[O2] TUTORIAL - Montaż podświetlenia przestrzeni na nogi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wojtenio
    odpowiedział(a)
    A po co Ci canbusowe , mogą być zwykłe +kodowanie ( są zdecydowanie tańsze ) , na canbusach nie powinno nic wywalać .
    Ten bajt wyłącza diagnozę obwodu podświetlenia i możesz wtedy stosować wszystko .

    Zostaw komentarz:


  • kazek103
    odpowiedział(a)
    Przy ledach dodatkowo kodujesz w CE 09 bajt 25 , bit 3

    jeśli Ledy są z jakimś opornikiem jak Cambus to też trzeba zakodować ?

    Zostaw komentarz:


  • Wojtenio
    odpowiedział(a)
    Przy ledach dodatkowo kodujesz w CE 09 bajt 25 , bit 3 ( Monitorowanie :Lampki oświetlenia nóg nieaktywne , zainstalowane Ledy ) , no chyba że zrobisz mix czyli żarówki i ledy to wtedy tego bajtu nie trzeba kodować .

    Zostaw komentarz:


  • kazek103
    odpowiedział(a)
    szkoda kabelek już mam kupiłem u sprzedawcy z forum.

    To znaczy, że z tej białej kostki wyciąga się jeszcze jakieś wtyczki ?
    dodatkowo coś jeszcze w kodowaniu muszę chyba zaznaczyć bo lampeczki mam Led ?

    Zostaw komentarz:


  • DJ MŁODY
    odpowiedział(a)
    właśnie wczoraj to przerabiałem tzn montaż i programowanie

    a wiec jak rozbierzesz wtyczkę to w środku tzn wewnętrznej wtyczce masz opisy pinów jak się nie mylę to jest obok kabelka szaro-niebieskiego 2 otwór - chyba dobrze zaznaczyłeś opis jest 49 ...... 59 jakoś tak , musisz rozebrać tą wtyczkę po bokach masz zapadki które trzeba podważyć i wyciągnąć środkowa wtyczkę

    co do kodowania to 09 centralka elektryczna i 2 opcje :

    - bajt 20 bit 0 - włączenie świecenia lampek , wtedy działają na otwarcie drzwi tak jak lampka w podsufitowe
    - bajt 12 bit 5 świecenie po zapłonie ( ja tego nie włączyłem ), dodatkowo w adaptacji sterownika ustawiasz procentowo jasność. ( pokazane na 2 stronie )

    jak by ktoś potrzebował został mi kabelek z pinem do tej wtyczki

    Zostaw komentarz:


  • kazek103
    odpowiedział(a)
    Czy pin nr 50 to ten zaznaczony na czerwono ?
    Co trzeba zrobić żeby pojawiło się napięcie na tym pinie, doczytałem, że w nowszych centralkach są problemy, Octa z 2012.
    dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
    Załączone pliki

    Zostaw komentarz:


  • DJ MŁODY
    odpowiedział(a)
    kilka fotek z komórki może się przyda

    ja masę podłączyłem do śrub uziemiających które są pod progami ( prawa i lewa strona przód ) na wysokości uchwytów na butelkę w drzwiach z przodu widać na foto

    kliknij na foto aby powiększyć



    w fotelach przednich z tyłu jest w stelażu otwór na lampkę




    ================================================== ===

    Zostaw komentarz:


  • marbab
    odpowiedział(a)
    DJ MŁODY, zanurkuj to zobaczysz ze sa Tylko przod trzeba rzezbic.

    Zostaw komentarz:


  • DJ MŁODY
    odpowiedział(a)
    czy z tyłu tzn w stelażach foteli sa dziury tzn prostokątne otwory na lampki

    jak je zamontowaliście ?

    Zostaw komentarz:


  • sebastian7905
    odpowiedział(a)
    a ja z krzynolem zamontowałem (raczej Krzysiek) takie właśnie canbusowe ledy i jest OK

    Zostaw komentarz:


  • krzynol
    odpowiedział(a)
    ktoś miał wrzucić zdjęcia z dorobienia tyłu

    Zostaw komentarz:


  • greg44
    odpowiedział(a)
    No i pochwalę się, że problem z grzaniem się lampek rozwiązałem. Jeżeli ktoś nie chce stosować żarówek z diodami LED oczywiście muszą być te Canbus, ma być to rzeczywiście dyskretne a nie oczojebne, to może włożyć zamiast żarówek w5w, które uważam, że są za mocne żarówki w3w, o mocy 3 W. Żarówki w tych lampkach się nie grzeją, może odrobinę, ale jest to teraz akceptowalne, dają wystarczająco światła, są kształtem takie same jak W5W. Teraz jestem zadowolony z tego moda.

    Zostaw komentarz:


  • krzynol
    odpowiedział(a)
    A jak ma się taki sterownik 3C8 937 049 E? Chyba w Passacie CC takie były.
    taki mam i na takim też działa ori O2

    Zostaw komentarz:


  • greg44
    odpowiedział(a)
    A jak ma się taki sterownik 3C8 937 049 E? Chyba w Passacie CC takie były.

    Zostaw komentarz:


  • krzynol
    odpowiedział(a)
    tak to nie się da

    sterownik centralnej elektryki tylko tak to obsługuje w O2

    Zostaw komentarz:


  • greg44
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez krzynol
    ale podczas jazdy moc świecenia regulowana jest pokrętłem podświetlenia deski
    Tak właśnie mam, a chę to ustawić na stałe w Maxi docie.

    Zostaw komentarz:


  • krzynol
    odpowiedział(a)
    ale podczas jazdy moc świecenia regulowana jest pokrętłem podświetlenia deski

    Zostaw komentarz:


  • greg44
    odpowiedział(a)
    no właśnie się da
    No to podpowiedz jak?

    Zostaw komentarz:


  • krzynol
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez greg44
    w OII przed FL nie da się podświetlenia zakodować tak aby żarówki świeciły się pełna mocą przy otwarciu drzwi, natomiast podczas jazdy moc była regulowana z Maxi Dota
    no właśnie się da

    Zostaw komentarz:


  • greg44
    odpowiedział(a)
    Czytając ten wątek, rozumiem z w OII przed FL nie da się podświetlenia zakodować tak aby żarówki świeciły się pełna mocą przy otwarciu drzwi, natomiast podczas jazdy moc była regulowana z Maxi Dota.

    Zostaw komentarz:


  • andrzej111
    odpowiedział(a)
    greg44, możesz wsadzić ori lampki led i nie będzie problemu
    Tu masz zestawienie i numerki

    Zostaw komentarz:


  • greg44
    odpowiedział(a)
    Zamontowałem i ja oświetlenie przestrzeni na nogi, podłączone pod CE, faktycznie lampki grzeją się, nie tak aby coś spalić, chociaż same przy dłuższym świeceniu mogą się stopić, nadtopić. Czy ktoś znalazł rozwiązanie, może założyć diody LED, tylko jakie, na zwykłych, jak stawiają za mały opór to nie zapalają się, musi być chociaż w jednej lampce żarówka? Czy te na Can wytwarzają ciepło i się grzeją?

    Zostaw komentarz:


  • andrzej111
    odpowiedział(a)
    Lampki świecą :szeroki_usmiech
    Ponowne kodowanie pomogło


    Krzynol już zwrócił uwagę ,że lampki się nagrzewają także trzeba uważać w którym miejscu robimy dziury. Zauważyłem też, że przy dłuższym otwarciu drzwi lampki gasną, dzięki czemu oszczędzamy aku. Poza tym lampki świecą trochę punktowo, dlatego przód pod kierownicą najlepiej dać jak najbliżej podstopnicy.

    Zostaw komentarz:


  • krzynol
    odpowiedział(a)
    kowal 2002, jest tak jak piszesz
    sprawdźcie szybko miernikiem zaraz po zapłonie

    Zostaw komentarz:


  • mrrudzin
    odpowiedział(a)
    Myślałem że są równolegle.
    Ale kolega ma dwie oprawki bez diód i dwie z diodami. Sprawdził też - nie ma zwarcia w instalacji nigdzie. Ma sprawdzić czy CE nie wywaliło jakiegoś błędu w tym obwodzie.

    CE raczej nie ma f-cji rozpoznawania braku obciążenia, bo ja mam 4 paski diodowe, które mają szeregowo wpięte po 640 ohm na sztuke

    Zostaw komentarz:

Pracuję...